• Home
  • E
  • Nieuws
  • E
  • GO Waalwijk Kanjer Festijn 2026 bij RWB: de eerste stap naar voetbalplezier voor meisjes én jongens.
GO Waalwijk Kanjer Festijn 2026 bij RWB: de eerste stap naar voetbalplezier voor meisjes én jongens.
Met de vakantie voor de deur kijkt Voetbalvereniging RWB alvast vooruit naar zaterdag 19 september 2026 om in samenwerking met GO Waalwijk opnieuw het GO Waalwijk Kanjer Festijn te organiseren. Het evenement vindt plaats op het hoofdveld van RWB op Sportpark De Gaard in Landgoed Driessen en is bedoeld voor meisjes én jongens van bijna 5, 5 en 6 jaar oud.

Met het wereldkampioenschap voetbal momenteel nog volop in de belangstelling dromen veel kinderen van een toekomst op het voetbalveld. Waarom zouden alleen jongens die droom mogen hebben? Juist ook meisjes zijn van harte welkom om hun eerste stappen in de voetbalwereld te zetten. Het Kanjer Festijn laat zien dat voetbal een sport is voor iedereen: samen spelen, samen leren en samen plezier maken staan centraal.

 

Tijdens het festijn verzorgen Foort Cove en zijn hulptrainers een vrolijke en speelse kennismakingstraining. In een veilige en enthousiaste omgeving ontdekken de kinderen hoe leuk bewegen met een bal kan zijn. Of zij nu later willen spelen als hun favoriete international van het WK, of gewoon plezier willen maken met vriendjes en vriendinnetjes: iedereen krijgt de kans om mee te doen.

 

Gelijke kansen voor meisjes en jongens

RWB en GO Waalwijk besteden dit jaar extra aandacht aan de deelname van meisjes. De groei van het meisjes- en vrouwenvoetbal laat zien dat talent geen onderscheid kent. Het Kanjer Festijn wil jonge meisjes inspireren om net zo vanzelfsprekend een voetbalshirt aan te trekken als jongens dat doen.

 

Meer dan alleen voetbal

Het sportpark wordt feestelijk aangekleed en natuurlijk ontbreekt ook het springkussen niet. Daarmee wordt het Kanjer Festijn een gezellige ochtend voor het hele gezin.

Buitensporten in teamverband is van grote waarde voor jonge kinderen. Het bevordert de motorische ontwikkeling, draagt bij aan een gezonde leefstijl en helpt kinderen sociale vaardigheden te ontwikkelen. Daarnaast leren zij samenwerken, rekening houden met elkaar en omgaan met succes én tegenslag. Juist in de leeftijd van 5 / 6 jaar worden hiervoor belangrijke fundamenten gelegd.

 

Uitnodiging

RWB nodigt alle ouders en verzorgers uit om hun dochters en zonen aan het begin van het nieuwe seizoen kennis te laten maken met voetbal tijdens het GO Waalwijk Kanjer Festijn. Deelname is laagdrempelig en vooral gericht op plezier, beweging en ontmoeting.

 

Van Kanjer naar RWB O7-1 of SVO De Gaard MO7-1
Het Kanjer Festijn vormt de ideale eerste stap voor jonge voetballers. Na deze speelse kennismaking kunnen meisjes en jongens instromen bij de Kanjers van RWB. Van daaruit is de overstap naar het pupillenvoetbal, beginnend bij RWB O7-1 of SVO De Gaard MO7-1 , een logische volgende stap. Zo groeien kinderen op een plezierige en vertrouwde manier door binnen de jeugdafdeling van RWB.

 

Praktische informatie

Datum: zaterdag 19 september 2026 Tijd: 10.30 uur.

Locatie: Sportpark De Gaard, Landgoed Driessen (hoofdveld RWB).

Voor wie: meisjes en jongens van bijna 5, 5 en 6 jaar.

Samen maken we er opnieuw een feestelijke voetbalochtend van, waarin ieder kind kan ontdekken hoe mooi het spelletje is.